Tipy a triky eye

Veriť alebo vedieť

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácuDennodenne nás niekto ovplyvňuje tým, čo nám povedal. A je toho dosť. A my tomu veríme, lebo sú to ľudia /priatelia, rodičia, kolegovia, partneri,../ ktorých si vážime. Keď tomu veríme, znamená to, že nás to ovplyvňuje – nevylučujem že aj pozitívne.

 

 

Následne sa zmení náš systém presvedčení, videní a na základe toho posudzujeme a vidíme veci, udalosti a svet očami iných a tiež sa rozhodujeme akým smerom sa vydáme do  budúcnosti.

Je tu však niečo čo viete, ste si tým istý, cítite to a možno ani neviete prečo to tak cítite, ale niečo vo vás –váš zdravý rozum, vnútorné presvedčenie vám poskytuje odpovede – ak ich ale počúvate.

 

A tu je otázka či je lepšie „veriť“ alebo „vedieť“?

 

Každý z nás ma svoje sny, schopnosti, talent.. To všetko treba rozvíjať.

Lenže veľmi často pochováme naše „vieme“ pod to čomu „veríme“, a z našich predností sa stanú naše obmedzenia, napríklad: nedokážem to, toto nezvládnem, toto nie je pre mňa, ale pre niekoho iného a to nám poskytuje pohodlné výhovorky!

 

Takže ak sa rozhodnete že to čo „viete“ je dôležitejšie ako to čomu „veríte“ ste na správnej ceste, pretože úspech vychádza z vás a nie z počúvania iných.

Verte si a cesta sa vám ukáže sama.