Články eye

Tipy na uľahčenie práce na počítači
Autor: PozriPracu

Tipy na uľahčenie práce na počítači

Práca na počítači je psychicky nesmierne náročná a rovnako nie je ani zdraviu prospešná. Existuje však niekoľko tipov, ktoré vám môžu uľahčiť samotnú prácu a tiež dopomôcť k lepšiemu držaniu tela pri jej vykonávaní. Ako si môžete uľahčiť prácu na počítači a pracovať tak menej a v lepších podmienkach?

Základom pre správne držanie tela pri vykonávaní práce na počítači je kvalitná, zdravotne nezávadná kancelárska stolička. Tá vám vo veľkom pomôže napríklad pri správnom sedení a držaní tela. Výber kancelárskej stoličky by ste nemali podceniť a do kvalitného produktu sa naozaj oplatí investovať. Pri pravidelnej práci na počítači sa veľmi oplatí investovať aj do počítača s monitorom, pretože vám taktiež pomôže pri správnom sedení.

Notebooky sú fajn alternatívou na cestovanie, avšak monitor je posadený vyššie a tak máte hlavu v právnom sklone. Pri niektorých prácach môže byť tiež vhodné používať dva monitory, napríklad tak, že spojíte obrazovku notebooku s monitorom. Zároveň je to dobré aj pre vaše oči, pretože všetko uvidíte vo väčšom a omnoho zreteľnejšie. Pre lepšie sedenie vám môžu pomôcť aj rôzne ergonomické pomôcky, ktoré môžete zakúpiť rôzne na internete. Alternatívu (najmä v zahraničí) dnes predstavuje aj standing office, teda kancelária, kde pri počítači stojíte.

Uľahčenie práce na počítači ? Skúste toto!

Veľmi dobrou alternatívou ako si uľahčiť prácu na počítači sú rôzne druhy aplikácií, ktoré si môžete zadarmo alebo za symbolickú cenu stiahnuť. Medzi obľúbené varianty patrí napríklad Evernote, čo je nástroj na ukladanie poznámok, nápadov a skrátka všetkého čo vás napadne. Máte to potom stále so sebou a môžete s nimi pracovať bez toho, aby ste museli niekoľko hodín hľadať, kde ste ich založili.

To do listy sú veľmi obľúbenou metódou na triedenie udalostí vášho dňa podľa priority. Vďaka nim vždy môžete splniť všetko čo si zaumienite a na nič nezabudnete. Nevýhodou však môže byť, že tento list nemusíte mať stále so sebou a rovnako sa vám nepripomenie. Aplikácia Asana je ideálny spôsob ako si naprogramovať pracovný deň podľa vašich predstáv. Zároveň môžete jednotlivé úlohy zdieľať s inými osobami, napríklad v práci. Každú úlohu si po splnení môžete odškrtnúť.

Ak máte problém so sústredením, čo môže byť často dôsledkom home office, ideálnym nástrojom pre vás bude StayfocusedTento nástroj blokuje ostatné weby prehliadača počas vášho pracovného času. Sami si určíte, ktoré hodiny sú pre vás pracovné a v tejto dobe budete mať prístup len k pracovným stránkam. Vďaka tomu zabudnete na prokrastináciu a vaše dni budú omnoho viac produktívne.