Články eye

Pracovný pohovor v angličtine? Ako sa pripraviť.
Autor: PozriPracu

Pracovný pohovor v angličtine? Ako sa pripraviť.

Dnes viac, ako kedykoľvek predtým, je súčasťou pracovného pohovoru komunikácia v cudzom jazyku. V prípade, ak ste pozvaný na pohovor, nezabudnite sa opýtať, či celý pohovor bude prebiehať v cudzom jazyku. Poznačte si  meno človeka, ktorý Vás pozval na pohovor. Nezanedbajte prípravu na interview. 

Person in Purple Crew Neck T Shirt With Just Me Painting on Hand

 

Ako prvé, si pozrite aký stupeň znalosti anglického jazyka ste uviedli vo vašom životopise. Popremýšľajte nad tým, čo chcete o sebe povedať. Nezabúdajte na to, že ako prvé, čo od Vás bude požadovať váš potencionálny zamestnávateľ sú informácie o vás samých. Hovorte o vašich predošlých skúsenostiach u iných zamestnávateľov, aké sú vaše koníčky, čo sú vaše silné stránky. 

V prípade ak sa pohovor skladá aj z písomnej formy viete sa naň pripraviť. Naučte sa slovíčka, frázy, ktoré by ste mohli použiť. Pre lepšie pochopenie si uvedieme príklad. Predstavte si, že ste reagovali na pracovnú pozíciu obchodného zástupcu  pre zahraničného vydavateľa. Budete si pozerať slovíčka a  frázy z  IT sektora? Nie.  Pozriete si ako sa povie zákazník, zmluva, ponuka.  

Close-up of Hand over White Background

 

Aby Vás nič neprekvapilo, venuje chvíľu aj danej spoločnosti u ktorej máte pohovor.  Spravte si poznámky o významných klientov, najväčších úspechov danej firmy.

Nezabúdajte, všetko čo si pozriete, si povedzte v duchu, alebo nahlas v cudzom jazyku. Ak máte človeka, ktorý ovláda cudzí jazyk požiadajte ho o hrané interview. Minimálne to budete mať ako vtipnú spomienku. No čo keď práve, hraná situácia Vám v daný moment pomôže?