Články eye

Podnikanie, vysoký výnos a minimálne investície. Prečo nie?
Autor: Dana Kontuľová

Podnikanie, vysoký výnos a minimálne investície. Prečo nie?

   V poslednom článku sme písali o tom, ako sa dá ušetriť na maličkostiach, na podstatných veciach v prípade podnikateľských začiatkov. Dnes si ukážeme pár overených foriem podnikania, ktoré stoja, iba čas, energiu, či nejaký kreatívny nápad. 

Nakupujte a...

Nemám na mysli varenie pre iných, ktoré je teraz tak obľúbené, pri potravinách, ale zostaneme. Môžete sa podujať na skupinové nákupy nielen pre susedy a známych v staršom veku. Na nákupy môžete chodiť postupne, peši, či na bicykli a tak mate ušetrené cestovnom lístku, či pohonných hmotách.

Venčenie a starostlivosť o zvieratá

V prípade, že si s ľuďmi až tak nerozumiete môžete zvoliť inú alternatívu a ponúknite svoju pomoc napríklad psím útulkom. Tam sa vždy nájde dostatok práce a nemám namysli, iba venčenie chlpáčov.

Asistujte, sprevádzajte,

Nie každá výpomoc starším, či chorým osobám musí okamžite znamenať opatrovanie na turnusy. Osobná asistencia je ideálny spôsob, ako pracovať na viacerých frontoch na raz. Osobný asistent je platený na hodiny a je hradený štátom. V niektorých prípadoch je schválená asistencia na určité výkony, alebo dni v týždni a tak na základe potreby klientov si ich viete nakombinovať i viac. Úlohou asistencie je socializovať, sprevádzať klienta vo svete tam vonku. Táto práca je vhodná pre mladých, či študujúcich.

Hodinový manžel

Ak ste technický zručný a nebojíte sa manuálnej práce skúste sa vydať touto cestou. V dnešnom svete plnom itečkárov sa klasické remeslá pomaličky vytrácajú a bolo by zbytočne klamať si, že všetci muži vedia opraviť pokazený vodovodný kohútik a podobné záležitosti.

Copywriting

Radi píšete a gramatika, či cudzí jazyk Vám nerobí problém?“ Skúste inzerovať a ponúknuť svoje zručnosti, vedomosti prekladateľa, doručovateľa  napr na Jaspravím.sk, webinvest.com. Časom si môžete vybudovať i stálu klientelu, pretože jazyk a slovo ako také bude v našom živote ešte asi pekne dlho, ak nie navždy a nie všetko sa dá vyjadriť videom, či pekným obrázkom. Ak, si však viac tykáte s foťákom, či kamerou nech sa páči, dnes si ľudia dajú zaplatiť aj za pekné fotky, na sociálnej sieti.

Stráženie detí

V tejto situácii obzvlášť praktická a toľko potrebná činnosť, keďže sú školské zariadenia viac zatvorené, ako otvorené, alebo ich deti nenavštevujú z dôvodu obavy nakazenia sa. Napriek všetkým kladným opatreniam deti nie vždy môžu ostať doma s rodičmi, navyše prichádzajú o naučený systém vstávania, cestovania a všetkých ostatných rituálov z bežného života, ktoré raz však budú potrebovať. Ak, máte dostatok času, a rozumiete si s deťmi skúste túto výpomoc ponúknuť svojím známom, či ľudom v okolí a časom sa môže z toho stať dobrý biznis. Ak, by ste sa dohodli, že dieťa budete strážiť v dome, či byte danej rodiny nemuselo, by Vás to stáť viac ako čas a energiu.  

Nature is good

V prípade, že sa chcete podieľať na niečom správnom a naozaj zmysluplnom aj pre našu planétu. Jeden nápad, by som tu pre Vás mala. Ak máte k dispozícii viac starého pečiva, nevyhadzujte ho. Je tu istý druh záujemcov, ktorí Vám ho odkúpia za pár centíkov. Drobnochovatelia, ale i veľké podniky zamerané na chov hľadajú práve, čo najlepší a najlacnejší spôsob obživy pre svoju zver.

Taktiež sa môžete dohodnúť s veľkoobchodmi na odbere potravín, ktoré sú tesne pred dátumom spotreby a posunúť ich ďalej na potrebné miesta. Napríklad už do spomínaných útulkov pre chlpáčov, či charitatívnych organizácií pre ľudí bez domova. Možnosti je teda viacero. Oni budú mať stáli príjem potravy za rozumnú cenu, ktorú si môžu dovoliť a Vy stálych odberateľov. Prírode sa tým prospeje tiež. Ako sa vraví vlk bude sýty a aj ovca celá.  

Byt na kolesách

Viem, cestovanie je teraz veľmi obmedzené, ale raz sa ho dočkáme a práve toto pandémické obdobie môžete teraz naplno využiť na realizáciu, teda prerábku dodávok a starších, väčších áut na malé garsónky s chladničkou, pohovkou a všetkému, čo k tomu patrí. U nás o tom, ešte veľa nepočuť, no v zahraničí je to hotový hit a je, iba otázne, kedy tento bum príde i k nám. Buďte o krok vpred. I keď je pravda, že do zariadenia budete musieť trochu investovať. Nik však nevraví, že to musí, byť úplne nové a trendy. Investujte, len toľko koľko si môžete dovoliť stratiť. To je jedno zo základných pravidiel pri investovaní.

Umenie a kultúra

Možno patrite k šťastlivcom, ktorí dostali do vienka talent, nadanie, alebo disponujete množstvom kreatívnych nápadov. Naberte odvahu ich ukázať svetu bez ohľadu, či ide o hudbu, maľovanie, alebo iný druh umenia. Veď i také osobnosti ako Vincent van Gogh nejako začínali, tak prečo, by ste to nemohli skúsiť tiež?

 

V záverečnej časti článku máme pre Vás ešte typy, ktoré by ste si mohli uplatniť vo svojich podnikateľských začiatkoch, ide o finančnú pomoc od štátu a je ich hneď niekoľko.

1. prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti- samo zamestnanie

2. Zamestnám sa sám aj v poľnohospodárskej prvovýrobe- samo zamestnanie

(Príspevky sú určené, len v prípade živnosti, alebo poľnohospodárstvo vykonávané fyzickými osobami, nie pre s.r.o., a.s.) Výška príspevkov závisí od okresu a kraja v ktorom sa SZČ bude vykonávať. Hodnota je závislá od výšky percentuálnej nezamestnanosti v danej oblasti. No šanca na úspešné schválenie projektu je veľmi vysoká.  (92,09% Žiadateľom bolo v minulosti vyhovené.) Verím, že aj na Vás sa usmeje šťastie a budete môcť rozbehnúť svoj biznis.