Články eye

 OFF page SEO
Autor: Dana Kontuľová

OFF page SEO

     V rýchlosti si poviem niečo o off page SEO, tak ako sme to sľubovali. Ideme rovno na vec, aby ste sa mohli čo najskôr pustiť do práce na svojom webe.

     Táto časť optimalizácie zahŕňa v sebe technické stránky webov. Doba pokročila a na to, aby sa práve Váš web dostal na popredné priečky sa trocha pozmenili kritéria. Kedysi vyhľadávačom stačilo množstvo odkazov, či iných webov ktoré poukazovali na Vašu stránku. Čím viac ich bolo tým to bolo lepšie, dnes je však rozhodujúca kvalita a bezpečnosť web stránky. Ako to teda docieliť?

  1. Populárnosť, tá je rozhodujúca asi úplné vo všetkom, povedzme si úprimne kto, by nechcel byť populárny? Vysoké čísla návštevnosti, sharing obsahu, odkazy z iných webov. Takže áno, zdroje sa oplatí uvádzať.
  2. Aktuálnosť, ideálne je ak sa informácie zverejňujú a aktualizujú v pravidelných intervaloch. Napr. raz týždenne, aby Vaši čitatelia, záujemcovia vedeli, kedy môžu očakávať ďalší kvalitný text, či obsah. Samozrejme ak občas  niečo pridáte skôr, alebo neskôr nič sa nedeje. Nie sme predsa stroje.
  3. Relevantnosť, Informácie na stránke, by mali mať niečo spoločné so stránkou na ktorú odkazujú. Myslím, že je to viac ako logické.
  4. Autoritatívnosť sa rozumie čerpanie informácií už z overených a kvalitných zdrojov, odkazov. Znova raz prichádzame k tomu, že kvalita a dôveryhodnosť je najviac, čo môžete ponúknuť, pretože je to viac ako rozhodujúce. Neponáhľajte sa a dajte si na veciach naozaj záležať.  Viem, že sa opakujem, ale rozhodne nestrieľam, iba tak do vetra.

     Taktiež netreba zabúdať na technické maličkosti, pretože každý ten dielik ma svoje opodstatnenie a tvorí časť úspechu.

  •  rýchlosť rozhoduje, zamysleli ste sa niekedy nad tým koľko sekúnd ubehne než sa Váš web zobrazí a to v plnom a kvalitnom znení? Fakt je ten, že ak mu to trvá viac ako 3 sekundy, Vy ste touto maličkosťou stratili viac ako 40% záujemcov. Tak to vravia najnovšie štatistiky, nikomu z nás sa totižto nechce čakať.
  • dostupnosť na čom koľvek, ak ste zaspali dobu a Vaša stránka nie je dostupná pre smartfóny, tablety či iné technológie tohto typu, potom sa niet čom čudovať, že máte nízke čísla návštevnosti. Vďaka mobilným zariadeniam je nonstop online veľké množstvo z nás, už v roku 2015 boli čísla vyhádavaní na despotových zariadeniach výrazne nižšie, trendy sa nemenia práve naopak.  Určite sa do tohto oplatí investovať čas i peniaze, Google Vašu stránku rozhodne posunie vyššie.
  • SSL certifikát, o čom hovorím? O tom, čo všetci určite poznáte, pod pojmom https protokol. Bezpečnosť webu je tiež veľmi rozhodujúca čo sa týka popredných miest vo vyhľadávaní. Všimli ste si, že stránky, ktoré tento protokol neobsahujú sú už istý čas označované ako Nebezpečné? Ak je to aj Váš prípad zmeňte to čo najskôr.    

     Dnes to bolo naozaj v skratke, už poznáte zakadené kamene Vašich budúcich víťazstiev.