Články eye

Netradičné zamestnania
Autor: Dana Kontuľová

Netradičné zamestnania

Pamätáte si ešte, keď ste ako deti premýšľali o tom čím by ste chceli byť? Hasič, smetiar, lekárka, učiteľka, predavačka či policajt. Asi toho bolo naozaj dosť. Koľkým z vás sa to naplnilo?  Čo keby ste si tú istú otázku položili teraz, ale s tým že môžete snívať o čom kôl vek, úplne bez obmedzení? Bolo by to to isté, alebo niečo špeciálne, úplne netradičné? Čo ak to už existuje, len ste o tom do teraz nevedeli? 

 

1. Žuvačkovač

     Niekto ich žuje z nudy, iný vždy keď je nervózny, alebo si ich dáme len tak pre chuť, či svieži dych. Žuvačky. Nie každý ich však potom vyhodí do koša, tam kam patria. Vieme ich nájsť všade - na stole, pod stolom, či len tak pohodené na chodníku. Aj tie však treba odstrániť, aby sme sa na nich stále nenalepili. Možno, by ste neverili, ale v USA takéto zamestnanie existuje.

2. Sorry-man

     Už ako deti nás učili, že ak urobíme niečo zlé treba si to priznať a ospravedlniť sa. Priznajme si, že nie vždy je to ľahké a príjemné. Riešením by bolo si na to niekoho najať. Áno sú ľudia, ktorí za peniaze povedia hoci čo. Záruku toho, že ospravedlnenie od cudzieho človeka, hoci vo vašom mene daná osoba príme, však asi nedostanete. Viete ako sa hovorí úprimnosť nadovšetko.

3. Water world

     O ochutnávaní vône, jedál, či nápojov ako sú víno a pivo som už počula, ale o skúšaní toboganov naozaj nie. Ide síce iba o prácu na istý čas, no cenovo je veľmi výhodná a lákavá. Za pol roka, by ste si mohli prilepšiť aj o 34 000 dolárov a k tomu, by ste videli i kus sveta. Tak čo už balíte?

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácu

4. Jump boy

     Raz, dva, tri a hop. Kto z nás ako malý neskákal po matraci? Asi všetci však? Detská práca je síce zakázaná, ale myslím si, že na túto by sa podujali naozaj veľmi radi. Výrobcovia matracov totižto práve týmto spôsobom testujú svoje produkty. Inač povedané, skáčte, bavte sa a my vám za to budeme platiť. Takto to znie naozaj zaujímavo a navyše to bude prospešné pre naše telo. Takýto celodenný pohyb časom bude určite i vidieť i na vyšportovanej postave.

5. profesionálny sledovateľ

     Radi sa vyvaľujete na gauči pred telkou? Tak táto práca je práve pre vás. Profesionálny sledovateľ musí celé hodiny sledovať rôzne televízne filmy, či relácie a vytiahnuť niečo lákavé čo by sa dalo využiť v rôznych klipoch, či reklamách. Takže už sa, len stačí posadiť a peniažky sa budú sypať. 

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácu

6. Spachtoš na plný úväzok

     Áno čítate dobre. Ak ste spachtoš a vravia o vás, že by ste dokázali prespať, či len tak leňošiť v posteli i celý deň. Od dnes si môžete povedať, že to úplne v poriadku a konkrétne vo Fínsku sa tým môžete aj živiť. Áno budete spať a ešte vám za to aj zaplatia. Jednoducho práca snov. Trošku sa však zamýšľam nad jej prospechom pre majiteľov firmy, či spoločnosť ako takú. Ak vy ju však nepotrebujete vedieť a myslíte si, že ste vhodným adeptom na toto miesto, stačí sa už, len presťahovať.

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácu

7. Dark art

     Umeniu sa medze nekladú a ak ste tomu do teraz nechceli veriť, možno sa to práve teraz zmení. Ľudia dokážu speňažiť už naozaj všetko aj popol svojich blízkych. Môžete si z neho dať namaľovať portrét. Čuduj sa svete je o toto tak trochu morbídne umenie veľký záujem. Konkrétne v USA to ide doslova nadračku.

 

     V dnešnom svete je už možné všetko. Zaujalo Vás nejaké povolanie a chceli, by ste si ho vyskúšať? Tak prečo nie, veď žijeme iba raz. My Vám budeme držať palce pri  budovaný vašej novej kariéry.