Články eye

Jednorazový príspevok na dieťa
Autor: Dana Kontuľová

Jednorazový príspevok na dieťa

   Máme tu začiatok nového školského roka a s tým sme si dnes pre Vás pripravili krátky článok o zvýšenom jednorazovom príspevku na dieťa. Pre viac informácií čítajte ďalej.  

  Úrad práce sociálnych vecí a rodiny zvyšuje príspevok na dieťa. Ide o jednorazový príspevok v hodnote 104,76 eura. Tento príspevok platí za mesiac september, no vyplácať sa bude až o mesiac neskôr. Teda v októbri.

     Chcem však dať do pozornosti, že tento jednorazový zvýšený príspevok na jedno dieťa je viazaný na začiatok nového školského roka, na nákup pomôcok pre školákov a študentov. O príspevok, však nie je nutné žiadať, ani vypisovať nejaké elektronické, či fyzické tlačivá. Úrad sociálnych  vecí a rodiny ich bude vyplácať automaticky.

     V prípade, že oprávnená osoba, nepoberá prídavok na dieťa na Slovensku musí požiadať o zvýšenie prídavku na dieťa/ školáka. Pre viac informácii kliknite na https://www.minedu.sk/, kde sa tiež nachádzajú informácie ohľadom tohto príspevku a nezaopatrených detí. Tieto informácie sú pre jednotlivé úrady priamo z informačného portálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Pomoc od miest a obcí

     V niektorých oblastiach nášho štátu sa rodičia, môžu spoľahnúť i na finančnú podporu z obce, alebo mesta. Podmienkou však zvykne byť, aby rodič a jeho školopovinné dieťa malo v danej mestskej časti, alebo obce trvalý pobyt. Výška príspevku je v týchto prípadoch rôzna a môže napríklad vyzerať i takto :

Rodiny s malými prváčikmi, ktoré bývajú v Karlovej Vsi dostanú finančnú podporu na nákup školských pomôcok v hodnote 30 euro. V bratislavskom Ružinove je tento jednorazový príspevok o niečo vyšší a to konkrétne v hodnote 40 eur na školáka. No a na záver tu máme príklad zo Starého Mesta, ktoré do rozpočtu prváčikov prispeje v hodnote 50 eur.

     Dovoľte mi už, len zapriať úspešný štart do nového školského roka a rodičom, či učiteľom veľa, veľa trpezlivosti.