Články eye

Ako vytvoriť obchodný outfit
Autor: PozriPracu

Ako vytvoriť obchodný outfit

Obchodná štylizácie je predovšetkým elegantná, ale je takisto tvorená v súlade s určitými, vopred určenými kanónmi. Vďaka tomu tento outfit zdôrazňuje našu profesionalitu a dodáva sebavedomie. Ak chcete vytvoriť vzhľad, ktorý bude štýlový, pohodlný a zároveň bude v súlade s obchodnou etiketou, stojí za to pamätať na niekoľko pravidiel.

Minimalizmus vo všetkých ohľadoch

Základom obchodného odevu je minimalizmus. Má to byť iba akési „pozadie“ pre náš vzhľad, ktorý bude nenápadným spôsobom zdôrazňovať prednosti našej postavy. Oblečenie by preto nemalo príliš priťahovať pozornosť ostatných - napriek tomu, že je to naša vizitka. Pri vytváraní obchodnej štylizácie sa obmedzujeme na jednoduché strihy, tlmené farby a minimálny počet doplnkov.

 

Kvalita odevov

Aj keď na to veľa ľudí zabúda, má to veľký význam, najmä v prípade obchodných stretnutí na vysokej úrovni. Oplatí sa preto investovať do outfitu, ktorý je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov. Značkový oblek alebo šaty posilnia naše sebavedomie a budú tiež prejavom úcty k nášmu partnerovi. Každý kúsok oblečenia by mal byť perfektne prispôsobený našej postave a dobre upravený: čistý, svieži a bez akýchkoľvek známok intenzívneho používania.

 

Šatník 

V prípade mužov je najlepším riešením použiť bielu alebo modrú košeľu s kravatou, oblek a elegantné nohavice. K tejto kombinácii sa hodia iba klasické poltopánky z lícovej kože. Ak však pripravujeme štylizáciu na obchodné stretnutie nižšej úrovne, môžeme si dovoliť trochu voľnosti. Naše oblečenie môže pozostávať z košele, saka, látkových nohavíc rovného strihu a poltopánok. Dámy majú určite viac možností, pokiaľ ide o skladanie obchodného oblečenia. Môžu si úspešne obliecť bielu košeľu, sako alebo blejzer, čiernu, grafitovú alebo tmavomodrú sukňu (napríklad tú s rovným, lichobežníkovým alebo ceruzkovým strihom) a klasické lodičky. Sukňu je možné vymeniť aj za nohavice - vhodné budú klasické, jednoduché strihy alebo elegantné cigarky, ku ktorým sa budú dokonale hodiť kožené dámske poltopánky na podpätkoch.

Ženský obchodný outfit sa môže skladať aj z jednoduchých šiat v jednotných tlmených farbách, ktoré budú pôsobiť veľmi elegantne, ak ich skombinujeme s vysokými podpätkami a jemnými šperkami.

 

Na menej formálne pracovné stretnutia si môžu dámy obliecť vzorovanú košeľu alebo sako výraznejšej farby, avšak v takom prípade by mal byť zvyšok oblečenia tlmený, teda bez ďalších ozdôb.

 

Doplnky

Ako sme už spomenuli, obchodné oblečenie sa vyznačuje minimalizmom a jednoduchosťou. Toto je nutné mať na pamäti aj pri výbere doplnkov. Zameriavame sa na jemné dekorácie, ktoré nebudú príliš nápadné. Najlepšie je obmedziť sa na elegantné hodinky, a v prípade dám - na jemné náušnice alebo jemný náhrdelník.

 

Správne skombinovaný obchodný odev bude našou vizitkou za predpokladu, že sa postaráme o každý jeho detail. Minimalizmus, vysoko kvalitné materiály, čistota a skromnosť - to sú základné prvky obchodného vzhľadu, vďaka ktorému budeme vnímaní ako dôveryhodný partner.