Články eye

Spoločenské hry ako teambuilding? Poradíme, ktoré vybrať
Autor: PozriPracu

Spoločenské hry ako teambuilding? Poradíme, ktoré vybrať

Situácia je priaznivejšia a zamestnanci, ktorý takmer rok trávili prácou z domova sa pomaly opäť vracajú do kancelárii. Vidieť kolegov po dlhom čase je isto príjemné. A na rad sa dostávajú aj teambuildingy. Čo takto večer so spoločenskými hrami

Stmeliť kolektív, ktorý sa takmer rok nevidel, mnoho nových kolegov sa naživo ešte ani nevidelo, môže byť oriešok. Vymyslieť aktivitu, ktorá zabaví každého, je ťažké. Ale čo takto skúsiť spoločenské hry? Nie sú len pre deti a zabavíte sa pri nich všetci. Po ktorých siahnuť?

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácu

Nesmrteľné Activity

Activity je skvelá hra pre viacero ľudí. Táto multigeneračná hra funguje jednoducho a pravidlá nie sú nijako zložité. Stačí sa rozdeliť do tímov po dvoch. Na kartičkách potom máte výraz, ktorý musíte svojmu tímovému spoluhráčovi opísať tak, aby ho uhádol v časovom limite. A to kresbou, slovne či pantomímou. Následne sa môžete posunúť na hracej ploche.

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácu

 

Strategické Krycie mená

Krycie mená je česká strategická hra, kde hráči musia uhádnuť pozície agentov. Tí sú na hracom poli rozmiestnení pod krycími menami a ich polohu poznajú len 2 hlavní špióni. Ale dajte si pozor, okrem agentov sú v hre ukrytý aj náhodní okoloidúci a nájomní vrah. Hrá sa po dvoch tímoch, pričom hrať môže až 8 ľudí. Ideálna na precvičenie kreatívneho myslenia, pri ktorom sa ešte aj zabavíte.

 

Postrehové Dobble

Dobble je jednoduchá hra, ktorá precvičí váš postreh a rýchle reflexy. Balíček 55 kariet s 8 symbolmi na jednej karte, pričom každé dve karty majú vždy len jeden spoločný symbol. Rozdajte karty dookola každému hráčovi a pripravte si rýchle ruky aj oči. Budete sa totiž predbiehať v tom, kto sa najrýchlejšie zbaví kariet v ruke. Keď uvidíte rovnaký symbol, dajte kartu na kôpku ako prvý. Navyše sa v jednom boxe nachádza až 5 rôznych hier. Ktorú si vyberiete vy?

 

 

Viac českých hier, ktoré zatiaľ neboli preložené do slovenčiny nájdete na Heureka.cz: společenské hry.