Články eye

Užitočné aplikácie
Autor: PozriPracu

Užitočné aplikácie

 

Existuje množstvo spôsobov, ako tráviť čas na vašom mobile. Okrem Messengeru a Instagramu existujú aj efektívnejšie a kreatívnejšie možnosti - ,,Aplikácie“, ktoré vás obohatia o nové vedomosti.

   

                                                       

Nezáleží na tom, či ste študent, dospelý, učiteľ, samouk. Táto aplikácia je určená všetkým, ktorí chcú efektívne tráviť svoj voľný čas.

Učte prebieha formou videa,  a interaktívnych cvičení. Vo svojej ponuke majú články o:

  •  matematike (aritmetický, pre-algebra, algebra, geometria, trigonometria, štatistiky, počet, lineárne algebra),
  • vede (biológia, chémia, fyzika),
  • ekonómií, humanitné vedy s playlistami na dejiny umenia,
  • občiansku výchovu.

Vráťte sa tam, kde ste skončili naposledy. Khan Academy využíva synchronizáciu medzi Androidom a khanacademy.org, takže Váš pokrok je vždy aktuálny a k tomu si aplikáciu môžete stiahnuť úplne zadarmo.

Obrázok zdroj: khanacademy.org

 

Duolingo

Učenie jazykov je naozaj efektívne s pomocou tejto aplikácie. Vo svojej ponuke majú na výber z množstva jazykov, ako: španielsky, francúzsky, taliansky, rusky, portugalsky, turecky, holandsky, írsky, dánsky, švédsky, ukrajinsky, poľsky, grécky, maďarsky, nórsky, hebrejsky, škótsky, alebo anglicky. Najprv sa oboznamujete s bežnými základnými slovami, neskôr to prechádza k precvičovaniu celých viet.  Duolingo sa venuje nielen písaniu ale aj čítaniu, hovoreniu, a to formou zábavných cvičení a hier. Zlepšujete si slovnú zásobu, gramatiku v kompletných lekciách. 34. hodín s Duolingom, je ako jeden semester štúdia cudzieho jazyka na univerzite. Aplikácia je k stiahnutiu zdarma.

Obrázok zdroj: mojandroid.sk

 

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchÅ¡ie nájdete prácu              Maturita.sk

Ak sa chystáte maturovať určite neprehliadnite túto aplikáciu. Okrem toho, že tu nájdete 24 okruhov a viac než 710 tém Maturita.sk ponúka aj 30 najčastejších maturitných otázok.

Okrem cenných informácií, ktoré sa tu môžete dočítať, ponúka dobre spracované užívateľské prostredie, bohatý výber z nastavení kde sa môžete pohrať s farbami pozadia textu a podobne.

Obrázok zdroj: pay.google.com

 

 

 

   Autoškola

PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchšie nájdete prácu

 
 

Táto šikovná aplikácia sa určite zíde každému kto sa chystajú mať vodičský preukaz, alebo tomu, kto si chce preveriť svoje skúsenosti. Autoškola ponúka 35 testov skupine A, B a 25 testov skupine C, D a T. Jednou super výhodou tejto aplikácie je, že testovanie zvládnete aj keď nebudete pripojený na internet.

Obrázok zdroj: apkpure.sk

 

 

 

Seterra

Nebudeme predstierať, že sa na smartfónoch aj nehráme. No pri tejto aplikácii je to skôr o zlepšovaní sa v geografii zábavnou formou. Seterra má webovú, ale aj Android a iOS verziu. V podstate ide o prepracované hľadanie štátov, miest a oblastí na slepých mapách, alebo rozoznávanie štátnych vlajok, riek, sopiek a dokonca aj planét v solárnom systéme. Seterra má režim učenia a hrania. Pri tom druhom už ráta aj čas a z výsledkov vytvára rebríček, ktorý sa dá zdieľať na sociálnych sieťach.

Zdroj: etrend.sk            Obrázok zdroj: googleplay

 

 

                                         Pocket PozriPracu.sk / Miesto, kde si najjednoduchÅ¡ie nájdete prácu

Internet je rušivé miesto, na každom rohu na nás niečo číha s úmyslom získať našu pozornosť. Jednou z možností ako ostať zameraný na čítaný text, poskytuje aplikácia Pocket. Aplikáciu môžeme považovať za offline čítačku , no ani označenie ako online by nebolo nesprávne. Aplikácia nie je síce v pravom slova zmysle edukatívna, no ponúka bezplatný spôsob uloženia si nielen odborných článkov do vášho smartfónu, čím sa dokážete plne sústrediť na čítaný text.

Zdroj: techbox.dennikn.sk  Obrázok zdroj: googleplay