Články eye

Mať možnosť cestovať a pritom pracovať?
Autor: PozriPracu

Mať možnosť cestovať a pritom pracovať?

Mnoho z nás sa niekedy zamýšľa nad tým, aké by bolo spoznávať celý svet a pritom pracovať. Či veríte alebo nie, je to súčasť mnohých zamestnaní. Medzi  tradičné zamestnania, kedy máme možnosť spoznávať iné krajiny a ich kultúru patrí -biológ, geológ, letuška a pilot, práca na výletnej lodi, práca herca, producenta, režiséra. Taktiež nesmieme zabudnúť na pouličných umelcov, výtvarníkov, hudobníkov. 

Man Walking on the Road Holding Black Luggage during Sunset

Ale, čo ak ani jedno z tradičných zamestnaní nie je naša šálka kávy?  Každý z nás určite vie, že cestovanie určite niečo stojí, ale existuje možnosť, ako cestovať a pritom zarábať. Ak si veríte a ovládate IT technológie, marketing, alebo jazyk, viete všetky tieto vedomosti speňažiť. Ako? On-line. Buďte online učiteľ, delegát, prekladateľ alebo opatrovateľ. Môžete písať knihu, blogy, robiť svoje vlastné videá a dokonca mať aj vlastný e-shop.

Ale keď ste došli až sem a zistil, že žiadna oblasť vám nesedí, nevadí. Ak ste žiadaný odborník v nejakej oblasti, napríklad zdravotná sestra, alebo lekár, určite vám rád pomôže aj váš budúci zamestnávateľ. Stačí si sadnúť a hľadať krajiny, kde je nedostatok takejto pracovnej sily. Uvidíte, určite sa o vás aj pobijú.

 

aircraft, airplane, blueExituje ešte jedna možnosť a tou je výmenný obchod. Ako? Dostanete ubytovanie a stravu výmenou za prácu, ktorú vykonáte. Jednou z možností je práca v hosteli, kde je ponúknuté ubytovanie úplne zadarmo, výmenou za pomocnú službu, ako napríklad varenie alebo pranie. Dnes sa stretávame aj s opatrovaním domácich miláčikov, strážením domácností, kedy je výmenou za starostlivosť poskytnuté ubytovanie, kým je rodina preč. Určite ste počuli o výmennom domove, kedy ponúknete ubytovanie u vás doma na pár dní celej rodine, alebo len jednotlivcovi, a na oplátku sa môžete ubytovať vy u nich. Couchsurfing je v preklade ubytovanie zadarmo. Dostanete pohovku, alebo spanie na zemi poprípade celú izbu. Plusom tejto možností je, že človek u ktorého ste ubytovaní vás prevedie po okolí s možnosťou spoznávať miestnu kultúru.